255 éve született Pálóczi Horváth Ádám

2015. május 12., címkék: pálóczi horváth ádám, évforduló

A sokoldalú irodalmár, Pálóczi Horváth Ádám, akit gyakran – nemesi előneve nélkül – csak Horváth Ádámként említenek, Kömlődön született 1760. május 11-én és Nagybajomban hunyt el 1820. január 28-án. Költőként és íróként egyaránt jelentős volt.

Május 11.: Pálóczi Horváth Ádám, énekeskönyvünk egyik szerzője

2012. május 11., címkék: új református énekeskönyv, pálóczi horváth ádám, évfordulók

A sokoldalú irodalmár, Pálóczi Horváth Ádám, akit gyakran nemesi előneve nélkül csak Horváth Ádámként említenek, Kömlődön született 1760. május 11-én és Nagybajomban hunyt el 1820. január 28-án. Költőként és íróként egyaránt jelentős volt.

Pálóczi Horváth Ádám Szavalóverseny

2010. március 30., címkék: tatai egyházmegye, Gyülekezeti hírek, pálóczi horváth ádám

A Tatai Református Egyházmegyében Pálóczi Horváth Ádám születésének 250. évfordulója alkalmából több programot is szerveznek az év folyamán. A Pálóczi Év 2010. porgramsorozatába illeszkedik az immár hagyományosnak tekinthető 4. Pálóczi Horváth Ádám Szavalóverseny.